Radek Stamenov - bavič

Radek Stamenov trumpeta - bavič

Pozitivně ovlivněn hlučností nástroje (podporuje násilné zviditelnění osoby) přihlásil se v devíti letech do LŠU v Praze 3 k profesoru Lubomíru Novákovi. Po dvanácti letech tamní docházky končí veškeré jeho hudební vzělávání. Nejen absence dalšího vzdělání, ale také nedostatek talentu stejně jako vůle, právem řadí Stamenova na konec pomyslného řebříčku kvality jednotlivých hráčů kapely. Často je dokonce nazýván ousiderem nebo brzdou, kapelová přezdívka "Dudlajz". Jako obrannou reakci na kritiku jeho výkonů zvolil hráč alternativní vnímání hudby a zařadil se mezi takzvané pocitáře. Dokládáme typické výroky jako To jsme si ale pěkně zahráli nebo výkřiky HURÁ či HOPLA po provedení skladby. Pro zvýšení vlastní emotivity (o posluchačovu emotivitu zájem nejeví) často užívá alkoholické nápoje.
Z jeho dalších hudebních působení jmenujme zejména velký dechový orchestr Žižkovská smršť, při ZUŠ Praha 3, dále pak komorní soubor Basfifa a pražský Big band Františka Solaře.
Za samostatnou zmínku stojí působení v zábavovo-plesové kapele Veselí pozůstalí, která působí v okolí Turnova (hudebníkovo rodiště). Zde Stamenov umělecky soubor převyšuje. (do cca 22 hodin)

 

NÁSTROJOVÉ VYBAVENÍ

Trumpeta: Getzen Eterna, Yamaha

Křídlovka: Lídl Brno

 

NÁTRUBKY

Po domácku vyrobená kopie přibližně Bach 3C již odložil. Dnes MONETTE B9.