Ing. MUStr. Karel Polách trumpeta - manager orchestru

Pří studiích na vysoké škole v Praze začal navštěvovat tehdy ještě Lidovou konzervatoř, později Základní uměleckou školu pro pracující. A jelikož si se studiem dával načas, nakonec tato získala statut střední školy a nový název Konzervatoř Jaroslava Ježka. Studium zakončil maturitou. Zde se seznámil s Jiřím Volfem a založili orchestr Big Band Trumpets. Veliká láska k velkokapelovému swingu předurčuje žánrovou orientaci kapely. Snaha odlišit se od ostatních kapel vedla k redukci klasického big bandu pouze na trumpetovou sekci, rytmiku a posléze i zpěv. Karel Polách to odůvodňuje tím, že nejkrásnější kluci - trumpetisté, stojí vždy vzadu a tak po vynechání saxofonů a trombónů se trumpetová sexe konečně dostává do první řady.

V letech 1983 do 1998 je Karel Polách téměř pravidelným frekventantem Letní jazzové dílny Karla Velebného ve Frýdlantě v Čechách. Tady potkal Zbyňka Bartoše, který jej přizval do Viktoria Big Bandu. Po několikaleté pauze se opět setkali a vznikla z toho dodnes trvající spolupráce.

Dnes Karel Polách hraje v již zmíněném orchestru Big Band Trumpets, dále pak hostuje v orchestrech Karla Tesaře a Armína Reicha.

NÁSTROJOVÉ VYBAVENÍ

Trumpeta: Adams Custom SeriesA4 Selected Model Large 0,4

                 Getzen Capri

Křídlovka: St. Michael

 

NÁTRUBKY

GIARDINELLI NEW YORK 3M, JEROME CALLET 7S, JEROME CALLET 3S, SPEZIAL BRUNO TILZ4AE, SCHILKE 15A4, SCHILKE 14, Denis Wick (fluegelhorn), LIBOR TOMÁNEK MAXTON ser. BE15.