Jiří Volf trumpeta

Jiří Volf pochází z hudebnické rodiny - na klavír a později trumpetu jej nutil hrát jeho otec Bohuslav Volf - známý český pozounista a kapelník. 
Po ukončení studia na LŠU pokračoval na Konzervatoři Jaroslava Ježka u Radomíra Pobořila (1990-95) a soukromě u Julia Baroše. Již před zahájením studií na Konzervatoři však byl stálým členem orchestru Bohemia Big Band (kde působí od roku 1986 dodnes) a v průběhu studií vystupoval i v jiných kapelách (např. Tradicional Jazz Studio, Janis Joplin Revival, Pod Černý Vrch). V současné době kromě již zmiňovaných uskupení působí ve swingových a tanečních orchestrech Karla Tesaře, Vladimíra Zelenky a Armína Reicha i v menších jazzových skupinách Jako Jazzaažž a Atomic Blues Band - kapela našeho pianisty Slávka Pěničky. 
Vzhledem k tomu, že hraní v Big Band Trumpets je pro trumpetisty rasovina (odborníci dokonce soudí, že BBT je dobrovolné společenství trumpetových sebevrahů), je potřeba si občas srovnat nátisk. K tomu skvěle slouží hra v symfonickém orchestru, a tak se Jirka rozhodl vzít angažmá hned v několika z nich: Komorním orchestru Akademie, Komorním orchestru VŠE, Komorním orchestru University Karlovy a Komorním orchestru AMU. 
V jediné skladbě BBT, kde si zazpívají i trumpetisté zbyl na Jirku part křídlovky, takže se nemůže hlasově projevit ani tam. Občas sice zařazuje sketovací sóla, ale to pouze když se při sóle na trumpetu nebo křídlovku projeví únava materiálu a mechanika nástroje zklame – což nebývá příliš často. Aby tedy uplatnil i své hlasové kvality, angažuje se Jirka i ve smíšeném sboru Labyrint při Hudební škole hlavního města Prahy a pod záštitou Národního Divadla. 
Know how jak to všechno stihnout poskytuje Jiří Volf výhradně za úplatu.

 

NÁSTROJOVÉ VYBAVENÍ

Trumpeta: Vincent Bach Stradivarius Model 37

Křídlovka: ..................

 

NÁTRUBKY

MONETTE B9