KATEŘINA NĚMCOVÁ - vocal

Kateřina Němcová - zpěv

Katka se narodila dne 20. září v České Lípě a sudičky jí do vínku přiřkly činorodost, samostatnost, svéráznost a ženskou vyřídilku – ideální atributy pro sólový zpěv.

Již v předškolním věku se poprvé sama postavila před obecenstvo při vítání nových občánků. Pravda větši posluchačů byla mimina ale i ta, dle zápisu do pamětní knihy ONV Česká Lípa, radospně žvatlala. V druhé třídě ZŠ nastupuje Kateřina do lidušky a protože zjistila, že ke zpěvu nepotřebuje ani kapelu ani jiné zpěváky (byť doprovodné), přihlašuje se hned na sólový zpěv. A další příležitosti zpívat na sebe nedaly čekat. Pěvecké soutěže, dětské pořady a později (více později) zábavy, plesy a další hudební akce. Vše sólový zpěv.

Zásadním zlomem bylo pro mladou Kateřinu (8let) když ji rodiče Lucie a Otta Němcovi začínají brát s sebou do vlastní kapely Duo Galaxie. Otta je vynikající muzikant ale nakonec přiznal, že s Katky povahou ji raději veme „na kšeft“, než aby ji nechal samotnou bez dozoru. I když se již Otta o Kačku nebojí, zpívá Kateřina s Duo Galaxií dodnes. A to pro její hudebnost.

V 9-ti letech se Kateřina ocitá v pěveckém sboru Camella v Novém Boru ale stejně ji více táhne sólový zpěv. V téže době bere i hodiny zpěvu u paní Nopové (vokály K. Gotta).

Makat na sobě a dál se posunout to je období přes střední školu. Zde je hudební můza Kateřiny vystavena velké zkoušce. Jelikož Kateřina studuje sportovní gymnázium – atletiku, brzy zjišťuje, že vyhrát závody ve sprintu, skoku do dálky nebo trojskoku je stejně opojné jako stát na pódiu. A Kateřina byla úspěšná i tady. Soutěže na krajské úrovni, republikové úrovni i soutěže mezinárodní. Karty života však zamíchá zranění způsobené přetaženým tréningem, následná operace a konec sportovním ambicím. Gymnázium opouští a ukončuje střední vzdělání maturitou v oboru ekologie a ochrana životního prostředí. A přichází rozhodnutí studovat dál. ČZU v Praze – studium aplikované ekologie. Jak Kateřina říká: „Rozhodla jsem se, tak jsem prostě odjela do Prahy“. Teď jsem ve třeťáku. Peníze jsou třeba – tak Kateřina při škole pracuje. Nejprve  v realitce a nyní v České televizi, … práce se nebojím. Opět se vracím k paní Nopové a panu Větrovcovi na hodiny zpěvu.

Chci být profi zpěvačkou ale čeká mne ještě hodně práce.

 

NÁSTROJOVÉ VYBAVENÍ

Kateřina tvrdí, že nejlepším nástrojem na zpěv je její koupelna.